Tobulinant skubiosios medicinos pagalbos paslaugų apmokėjimą, keičiamas šių paslaugų finansavimo modelis.
Nuo 2024 m. sausio 1-osios didžiosioms stacionarinėms gydymo įstaigoms, teikiančioms skubiosios medicinos pagalbos paslaugas, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus mokama ne tik už suteiktas paslaugas, bet ir kas mėnesį skiriamos papildomos lėšos.
Lietuvos mažosioms ligoninėms, kurios jau virsta sveikatos centrais, už pacientams suteiktas skubiosios pagalbos paslaugas jau nuo 2023 m. rugpjūčio apmokama taikant mišrų finansavimą. Tai reiškia, kad dalis apmokėjimo yra susieta su paslaugų kiekiu, o kita dalis – fiksuota ir skiriama įvykdžius tik minimalius paslaugų apimčių reikalavimus, t. y. jei per parą skubiosios pagalbos paslaugos suteikiamos ne mažiau nei 6 pacientams.
„Mišrų finansavimo modelį norime taikyti plačiau, todėl nuo šių metų į procesą įtraukiame ir didžiųjų ligoninių skubios pagalbos skyrius. Tikimės, kad daugiau nei 6 mln. siekiančios papildomos lėšos gydymo įstaigoms padės geriau kompensuoti skubiosios pagalbos paslaugų sąnaudas“, – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius Gintaras Kacevičius.
Fiksuotas bazinis mokėjimas bus diegiamas etapais. Pirmiausia bus mokama toms stacionarinėms gydymo įstaigoms, kuriose veikia daugiaprofilines tretines sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys skubiosios medicinos pagalbos (C tipo) skyriai ir yra didžiausi pacientų srautai (ne mažiau nei 50 tūkst. gydymo atvejų per metus) bei sąnaudos. Ateityje fiksuotą bazinį mokėjimą planuojama skirti ir kitoms gydymo įstaigoms, teikiančioms skubiosios pagalbos paslaugas.
Nuo šių metų pradžios fiksuoto bazinio mokėjimo lėšos didžiosioms ligoninėms bus išmokamos kiekvieną mėnesį, atsižvelgiant į praėjusiais kalendoriniais metais įstaigų skubiosios medicinos pagalbos skyriuose suteiktų gydymo atvejų skaičių, kai buvo teikiamos PSDF lėšomis apmokamos sveikatos priežiūros paslaugos:
• jei metinis gydymo atvejų skaičius buvo ne mažesnis nei 100 tūkst., kas mėnesį bus mokama beveik 92 tūkst. eurų;
• jei metinis gydymo atvejų skaičius buvo 75 tūkst. - 100 tūkst., bus mokama 75 tūkst. eurų;
• jei metinis gydymo atvejų skaičius buvo tarp 50 tūkst. ir 75 tūkst., bus mokama kiek daugiau nei 58 tūkst. eurų.
Mišraus finansavimo modeliui įgyvendinti didžiosiose Lietuvos gydymo įstaigose iš viso šiais metais skirta 6,1 mln. eurų.
SAM ir VLK informacija
Comments